Mój komentarz do wydarzeń bieżących, głównie politycznych.
RSS
poniedziałek, 23 października 2017

Do protestu lekarzy rezydentów dołączają kolejne szpitale w kraju, a pacjenci czynnie popierają głodujących lekarzy i personel medyczny.

 

z22547497IE,Wiec-protestujacych-lekarzy-rezydentow

W odpowiedzi wielce utytułowany lekarz - określający się marszałkiem Senatu (oczywiście z NSDAPis) Stachu Karczewski - poleca lekarzom pracę dla idei. Wzruszyłem się niemal do łez. Szkoda, że nie zaczął od siebie i swoich kolegów, którzy obsiedli dogłębnie wszystkie państwowe spółki.

 

z22530125IH

 

W tym samym czasie, w Dużym Pałacu pan Adrian D. podpisuje ustawę, na mocy której wydatki na armię wzrosną z 2 do 2,5% PKB każdego roku.

Pięknie, dołączamy do światowych potęg pokroju USA, Chin czy Korei Północnej. Sęk tylko w tym, że kiedy lekarze nie mają za co żyć i się uczyć, pan św. Antoni Smoleński da za te zwiększone wydatki zarobić kapelanom, czy producentom bojowych piór wiecznych, bo na śmigłowce lub szkolenia żołnierzy pieniądze te z pewnością nie trafią.
Będzie więcej wiecznych piór i karabinów dla chorych żołdaków, bo kto ich będzie leczył?

 

z22551506Q,Andrzej-Duda-podpisal-ustawe

 

A na koniec prawdziwy rodzynek...

Sąd w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej wydał wyrok na Jerzego Owsiaka za przeklinanie w trakcie Przystanku Woodstock. 100 PLN + 30 PLN kosztów sądowych. Coś niewyobrażalnie pięknego.
Jurek Owsiak nie mógł sobie zapewnić lepszej darmowej reklamy. Zaraz po ogłoszeniu wyroku zapewnił, że grzywnę zapłaci, a prosto z gmachu sądu pojechał do lokalnego szpitala z nowym sprzętem.

 

z20330918Q,Jerzy-Owsiak-podczas-rozprawy

 

A teraz pytanie retoryczne... Ile kosztuje praca sędzi i ławników, którzy spędzili trochę czasu na wysmażenie tego wyroku? A ile kosztuje praca policji, która pełniła w procesie rolę oskarżyciela?
To nieważne, ważne że miłościwie panująca partia mająca w swojej nazwie sprawiedliwość (toż to kpina) prowadzi nas w objęcia Białorusi, Turcji i Rosji.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 20